Seznamte se jmény lidí, kteří byli svým osobním životem a především svou prací přínosem pro rozkvět obce a prospěšní svým spoluobčanům.
Působil na zdejší faře, milovník historie. Jeho zásluhou byl postaven nynější chrám sv. Václava a fara.
Nejdříve plných dvacet pět let jako kaplan a pak jako farář, který se plně věnoval dospívající mládeži, ale i celé veřejnosti. Založil čtenářský a pěvecký kroužek Nezamysl.
Na zdejší škole vyučoval jako vynikající učitel a později ji také řídil, který byl za svoji všestrannou veřejnou činnost jmenován čestným občanem.
Byl zdejším nadučitelem, velký vlastenec, rozumný a skromný člověk, který obětavě pracoval na kulturním rozkvětu obce především s mladými lidmi. Ovlivnil činnost níže jmenovaných Františka Heroudka /1886 - 1978/, Jaroslava Gazdy /1893 - 1920/ a JUDr Vladislava Gazdy z č .1 /1886 - 1957/, kteří se věnovali knihovně, kterou založili, ochotnickému divadlu, lidovým tancům, společenským zábavám a také rozvoji tělesné výchovy v Sokole.
Působil na zdejší faře, rodák z nedaleké Želče, nesmírně dobrý člověk, pracovitý, skromný, milosrdný, nadšený vlastenec, který se nebál veřejně vystupovat proti nacistickému násilí a povzbuzovat spoluobčany k odporu. Za své ideály byl 5.6.1942 popraven.
Vedla vzorně obecní knihovnu. Mimo tuto činnost byla i duší hanáckého spolku a nenahraditelnou šičkou lidových krojů pro jeho členy.
Její bratr Alois Přibyl, dámský krejčí, se věnoval celý život lidovému básnictví a psaní textů pro hanácké písně, sám vynikající zpěvák, divadelník a horlivý člen Sokola.
Byl významným dobrodincem v období hospodářské krize třicátých let a majitel zbytkového statku. Jeho zásluhou byl upraven park, postavena Sokolovna, upraven tok Hané, chodníky k nádraží, dokončena škola.
Na zdejší škole působil nejdříve jako učitel potom jako ředitel. Svou aktivní veřejnou činností a také výtvarnými dílky se nezapomenutelně zapsal do historie obce.
Skromná učitelka, rodačka z č.p.2, která se věnovala stovky hodin studiu materiálů pro zpracování obecní kroniky.
Učitel. V roce 1997 se vrátil na důchod do Nezamyslic, kde byl pověřen vedením kroniky, následně i kroniky farní. Byl u zrodu čtvrtletního zpravodaje městyse Hvězdička, stejně jako farního měsíčníku Rosa. Je autorem několika publikací: Historie farního kostela sv. Václava, Náš pan děkan František Kvapil, 100 let kapličky P. Marie, Nezamyslice a místní část Těšice 1279-2006. Byl výborný malíř, grafik, básník, spisovatel, historik, člověk.