mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Rok 2003

Rok 2003

Pouť u kapličky začala průvodem poutníků od kostela sv. Václava.  Zajímavostí byl obraz Panny Marie nesený poutníky pod krásným baldachýnem. Původně se prý místo obrazu nosila socha umístěná v kostele sv. Václava.

Již tradiční zábava Mikroregionu Němčicko konaná letos v Nezamyslicích. Zábava byla připravovaná víc jak půl roku dopředu.  Brzy po poledni se začínalo velkým průvodem soutěžících, starostů a lidí z obcí mikroregionu až na kynologické hřiště, kde to všechno začalo. Soutěžilo se mezi obcemi v netradičních soutěžích např. "pásák". Mezi soutěžemi bylo i mnoho kulturních vystoupení a atrakcí což dokládají fotografie. Soutěž vyhrály nakonec Pavlovice, které obdržely putovní pohár. Na večer zazpíval populární Pavel Bobek a skupina Eso. Zábava končila až po půlnoci.       

Slavnostní skácení májky začalo v 17. hodin před kostelem sv. Václava. Před samotným skácením májky zatančili Správní kluci z ÚSP Nezamyslice a hanácký folklórní soubor Pantlék z Němčic n/H. Potom zahráli místní občané nacvičenou scénku na jejímž konci byla májka skácena.

Dětský den organizovaný  ÚSP a OÚ byl už po několikáté pořádaný v zahradě ÚSP. Pro děti byly připraveny soutěže, hry a spousta jiných radovánek jako např. "skákací hrad". Tančilo se v krojích a hrála příjemná hudba. Mezi občerstvením nechybělo pivo a opékaný kabanos. Nakonec byl  připraven táborák, u kterého si děcka zavzpomínala, co všechno za ten den prožila.

Májka postavena Sborem dobrovolných hasičů před kostelem sv. Václava.

Jako každý rok tak i letos se konal cyklistický závod zvaný "Nezamyslické okruhy", který byl v pořadí již šestý.  Počasí tentokrát moc nepřálo. Byla zima, foukal vítr a ke konci závodu pršelo i sněžilo. O to byl, ale závod zajímavější a dramatičtější. Závodníci, kteří dojeli mezi prvními byli nakonec oceněni medailemi a pěknými cenami od pořadatelů a sponzorů závodu.

Ostatky byly zahájeny předáním práva panem starostou před obecním úřadem. Po předání práva skupinka maškar spolu s kapelou procházela vesnicí a zvonila u každého domu. Ten kdo jim otevřel přispěl do kasičky nějakou korunou nebo nalil pálenky pro zahřátí. Za odměnu byl medvědem začerněn sazemi pro štěstí. Veselá skupinka nakonec skončila v místní restauraci, kde bylo přichystané pohoštění.