mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Neziskové organizace > Kynologové

Moravskoslezský kynologický svaz MSKS ZO Nezamyslice

web klubu: http://kknezamyslice.weebly.com/o-klubu.html

Kynologický klub v Nezamyslicích byl založen v roce 1970 pod Českým svazem drobného zvířectva, kterého koncem 80 let přešel pod Svazarm a nyní je samostatnou kynologickou organizací pod č. 10802 Moravskoslezském kynologickém svazu s počátkem 35 členů.

Za dobu svého 30-letého trvání se uskutečnilo mnoho zkoušek z výkonu pracovních psů dle Národního, mezinárodního i Německého zkušebního řádu.

Také bylo pořádáno mnoho vylučovacích závodů pro mistrovství ČSR, ČR a pro přebor Moravskoslezského svazu.

V historii Klubu byly největšími akcemi „Přebor MSKS“, což je mistrovství Moravskoslezska, vylučovací závod pro MS pracovních psů a mistrovství ČR ve výkonu Rottweilerů.

V rámci chovatelských akcí se pořádali 2 bonitace Německých ovčáků, 4 krajské výstavy pracovních psů , 1 Oblastní výstava psů všech plemen, 2 celostátní výstavy Rottweiler Klubu, svod mladých, bonitace a svod plemeníků Rottweilerů.

Naší členové se také zúčastňují různých závodů a chovatelských akcí v jejich Klubech v celé České republice. Mezi největšími úspěchy Klubu byla účast v mistrovství ČSR, ČSSR v dřívějších dobách a od roku 1990 se staly dva naši členové přeborníky Moravsko – Slezska; jeden se zúčastnil vylučovacích závodů do MS a mistrovství Českého svazu.

Z našeho klubu také pochází dva mistři mládeže ČR a mistr ČR služebních psů městských policií.

KK Nezamyslice pořádá již od r.2001 pravidelně na jaře a na podzim chovatelské akce pod záštitou rottweiler klubu ČR  a to: svody dorostu a bonitaci.
Dále jsou to tyto akce: Klubové  a Speciální výstavy rtw, Svod plemeníků a závody.
Zde jsou oficiální stránky rottweiler klubu: www.rkcr.cz


Poslední akcí  roku 2007 byla:  svod+bonitace  dne 24.11.2007, kde se zúčastnilo cca 30 zvířat  z toho 8 nově uchovněných. Zájemci o toto (ale i jiné) plemeno  se mohou kontaktovat  na  předsedkyni KK Nezamyslice a současně Ústřední poradkyni  chovu pro plemeno rotvajler  Magdu Moravcovou , tel. 777 558 850

Pravidelný výcvik psů probíhá v Kynologickém areálu  v neděli dopoledne - ostatní dny je samozřejmě areál přístupný individuálnímu výcviku. Začáteční psovodi, kteří by měli zájem své psy něco naučit se můžou zúčastnit organizovaného výcviku pod vedením zkušených psovodů a výcvikářů ve cvičební dny a po předchozí domluvě s konkrétní osobou.

 

  • odkaz: www.msks.cz - Moravskoslezský kynologický svaz
  • odkaz: www.rkcr.cz - Rotweiler klub České republiky- oficiální stránky
  • odkaz www.moloss.cz -oficiální stránky Moloss Clubu CZ, jehož  zásluhou pořádáme podzimní výstavy psů  v našem areálu
  • odkaz: www.cmku.cz - oficiální stránky ČESKOMORAVSKÉ KYNOL. UNIE -  PŘEHLED VŠECH VÝSTAV V ČR A DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE V CHOVU PSŮ

Kleopatra Ballotada