mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 27.11.2011 - Rozsvícení vánočního stromu

27.11.2011 - Rozsvícení vánočního stromu

Letošní vánoční strom městyse je opět nádherný a vzrostlý smrk. O to víc mě překvapilo, jak lehce a obratně si s převozem, manipulací a umístěním na jeho tradiční místo, prostranství před kostelem, poradili zaměstnanci pracovní čety úřadu společně s firmou, která zajišťovala jeho překládku a ukotvení pomocí těžké techniky. Ještě tentýž den byl krásně ozdoben a čekal na velkou společenskou událost – na slavnostní rozsvícení, které se uskutečnilo 27. listopadu v podvečerních hodinách.

Už z dálky bylo vidět, jak je náměstíčko před kostelem zaplněno. Lidí přišlo opravdu hodně, nechtěli si tuto událost nechat ujít. Hlavně děti, které se neustále dospělých vyptávaly, kdy už to konečně bude.

Slavnostnímu rozsvícení předcházel kulturní program, se kterým vystoupily děti z dramatického oboru při ZUŠ, pěvecký sbor Sedmikráska, krásně zazpívaly i Natálka Halašová a Gábinka Mlčochová. Dále zazpívala Adélka Oulehlová a také manželé Benešovi se synem. Nádherná píseň Hallelujah zazněla v podání Jany Noskové a sester Kláry a Evy Novotných.

Pan Jiří Doubrava, starosta městyse, všechny přivítal, pronesl slavnostní řeč a poděkoval všem, kteří se na přípravě této kulturně-společenské události podíleli,  pak dal pokyn k rozsvícení vánočního stromu. Hlavně na dětech bylo vidět, že se konečně dočkaly vytouženého okamžiku, kdy se na vánočním stromě rozsvítily barevné žárovky.

V průběhu celé akce bylo možné si na adventním minijarmarku zakoupit věci, které k tradiční vánoční výzdobě neodmyslitelně patří. Kdo neměl zájem o svíčky, ozdoby, formičky či perníčky, mohl ochutnat čaj nebo lahodný svařáček.

Na závěr si manželé Benešovi v premiéře zazpívali hit Václava Neckáře  - Půlnoční , pan starosta všem popřál krásný adventní čas a pohodové svátky s tím, že 25. prosince se pod rozsvíceným stromem opět setkáme při Vánočním vytrubování.

Fotky z této události si můžete prohlédnout ve fotogalerii.