mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 10.9.2011 - Speciální výstava Moloss Clubu

10.9.2011 - Speciální výstava Moloss Clubu

Dne 10.9.2011 se pod záštitou Českomoravské kynologické unie, konala v Nezamyslicích  akce Moloss  Clubu CZ   -   Speciální výstava Moloss Clubu České republiky, kde se již tradičně setkávají příznivci obřích   plemen , např. Bordeauxská doga původem z Francie, Anglický mastif-  jeden  z největších molosů  vůbec, Americký bulldog, Neapolský mastin  původem z Itálie , Boerboel původem z Jižní  Afriky  a další   plemena v tomto klubu zastoupená. Pro tento den v počtu 143 zvířat. Rozhodčí pro tuto akci byli pan Kliment Zdeněk z České republiky  a jeden z nejžádanějších  rozhodčích světa pan Mravík Josef ze Slovenska, kteří se své úlohy zhostili se ctí a grácií.

Na programu byla také   v propozicích předem avizovaná „soutěž „  karnevalových  masek se psy, kde   se nám hned v 1. ročníku  představilo 8 masek  a 16  psů  a myslím, že tato přehlídka  oprávněně vzbudila minimálně stejný  ohlas jako  celá výstava . Alespoň  podle  okamžitých reakcí návštěvníků , kde byl k vidění i slyšení  půlhodinový nepřetržitý smích  , což bylo prvořadým cílem tohoto zábavného bodu programu. Tímto dodatečně moc děkuji všem  majitelům   „mých dětiček“ za krásné sobí spřežení se Santou i saněmi ( Petra s bordynkama Emčou a Debi), za úžasnou čarodejnicí s pekelnou pomocnicí ( Ivanka a rotvajlerka Rony) , kovboje s koníkem (Míša z Řícmanic a burulička Ela), bachař Petra s ostrahou Surry vedoucího neposlušného vězně  z Vizovic, majitelům štěňátek od Surry a mojí Sofinky, kteří jí , jako Sněhurce dělali trpasličí  doprovod,( s Jimíkem od Klárky  jako bonusem) a krasavci rodu královského –ostravskému pudlovi Arnaldovi s Renčou.  A aby toho nebylo málo a já jako  ten , kdo si to vše vymyslel  a šel příkladem , tak  ta náčelnice všech domorodců  Jižní Afriky  s téměř 80ti kilovým lvem u pasu, tak to jsem byla já a můj africký krasavec Tula. To jen pro dokreslení popisu fotografií , pro ty kdo si toto nechali ujít a udělali tím velkou chybu. Naše modely byly  dětem  i dospělým k dispozici  na focení a celá fotogalerie se nachází zde.

A jelikož každá legrace něco stojí , o to víc pořízení nebo výroba  kostýmů , tak velké poděkování patří zejména Ivě Hoškové za sponzorství karnevalu ve formě věcných dárků od firmy Acana a Orijen a předsedkyni  Moloss klubu Alexandře Ohlídalové  za poháry a madaile pro účastníky karnevalu. Doufám, že jsme tímto prvním krokem  inspirovali veřejnost do dalších ročníků a příště uvidíme další originální převleky vás a vašich miláčků všech ras , oříšků nevyjímaje. Mě už v hlavě víří desítky nápadů- máte se na co těšit.

A když už jsme u „oříšků“ …tak byla velká škoda , že byla na poslední chvíli odvolána  účast a  nabídka pejsků paní Lyškové (z obce Srbce)  , pro kterou jsem měla zařízený dovoz- odvoz  i s krásným vrhem kříženců . Paní Lyškovou to samu moc mrzelo, že jí nečekané   nutné povinnosti  v účasti zabránili, ale jistě to příští rok vyjde a naše akce bude rozšířena i o tuto službu , protože kde jinde než mezi  tolika milovníky psů  má šanci na umístění malé strakaté štěně či hodný dospělý pejsek, kterým paní Lyšková zasvětila celé své bytí. Tímto se   dodatečně přimlouvám  za ty, kteří uvažují o pořízení malého  čtyřnohého člena  rodiny, aby navštívili v Srbcích  domov pro opuštěná zvířata , jelikož tam jsou nádherná , kompletně očkovaná štěňátka právě k odběru.  Kontakt zde.

nejkrásnější puppy  - fena španělského mastina - CORDOBA  TORNÁDO ERBEN

nejkrásnější  dorost – pes Argentýnská doga-Borges de Collins Moloss

nejkrásnější mladá fena výstavy -  tosa  Aneko Čeperek

nejkrásnější mladý pes –  coban copegi - Filo Kangal du Bonnie Blue Flag

nejkrásnější   pár   byl pár plemene bulmastif

nejkrásnější chovatelská skupina byla vyhlášena CHS boerboelů-Ballotada

nejkrásnější veterán – argentýnská doga -  Akim Barrandovské stříbro

krásný pohár  za nejsympatičtějšího psa, vybraná  laickou veřejností , získal pes plemene  americký bulldog - Kolben Tenesco Snug.

titul z celé výstavy nejcenější  - BEST IN SHOW (BIS) - z konkurence 142 molosů získal pes plemene boerboel, importovaný ze země původu -z Jižní Afriky-  multišampion Spitsvuur Tula I. majitelky Magdy Moravcové (pozn.autora:  o to víc cenější je  pro mě tento titul  na „domácí půdě“ - že po 9ti letech členství v Moloss clubu CZ a tudíž 18ti  možných účastích na klubových akcích je toto nejvyšší ocenění zadáno    mému psovi POPRVÉ.( Na nejvyšší  mety v České republice  je hold potřeba si náležitě počkat-loni  byl Tula na pomyslném  2. místě z 220 psů, ale to se bohužel nepočítáJ ) .

Druhý  , stejně ceněný titul BEST OPPOSTE SEX (BOS) , který se zadává  nejlepšímu jedinci opačného pohlaví než BIS  byla vybrána nádherná mladá  fena Neapolského mastina Telma Brilliant Slovak-Fleš majitele Václava Švarce z Prahy.

Tímto všem gratulujeme a těšíme se na  hojnou účast v   roce 2012. Nejdříve 3.6.2012 na Klubové výstavě v Praze a v září opět v Nezamyslicích.

Generálním sponzorem výstavy byla firma BIOFAKTORY,  s krmivem Arion  a dalšími produkty, zastoupená paní MVDr. ŠULOVOU , které tímto  moc děkujem.

MAGDA MORAVCOVÁ