mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 29.6.2011 - Zábavné dopoledne a la divoký západ

29.6.2011 - Zábavné dopoledne a la divoký západ

Na předposlední červnový den připravilo Občanské sdružení Patříme k sobě dopoledne plné dobré zábavy  pro školáky, malé děti či děti s mentálním handicapem, ale i pro dospělé.

Pestrý program nabízel pro každého něco.

Během dopoledne vystoupily děti z mateřské školy jako malí Indiáni, mohli jste vidět i skvělé kousky, které předváděli kovbojové, tedy trikové lasování a práci s bičem nebo žonglování s kolty.

Děti si mohly zasoutěžit a pobavit se. Ty mladší například při jízdě na dřevěném koni, rýžování zlata, hodem na bizona či šerifovým během. Ty starší si mohly vyzkoušet střelbu z luku nebo ze vzduchovky, slalom na koloběžce či stavění westernového městečka.

Spoustu z nich myslím nadchlo, že si mohou vyrobit vlastní indiánskou čelenku nebo přikreslit kousek městečka z divokého západu podle své fantazie.

Všechny, ať už malé či velké, zaujali hasiči. Ti předvedli, jak postupují při hašení požáru a záchrany osob z hořícího automobilu přímo v akci. Bylo vidět, že není vůbec jednoduché bojovat se zákeřnými šlehajícími plameny.

Všichni si pak mohli prohlédnout výstroj a výzbroj obou hasičských jednotek, které při hašení požáru spolupracovali.

Pro děti nechyběly dobroty v podobě cukrové vaty či jiných lákadel a samozřejmě i nafukovací balónky, ze kterých hlavně ti nejmenší měli obrovskou radost.

Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet i jízdu na koni, o kterého byl také velký zájem.

Co by to bylo za zábavné dopoledne bez hudby? Ano i ta tam byla a ne tak ledajaká. Celým dopolednem nás provázely písně různých žánrů v podání dvou kapel – Kluků z Domova u rybníka a  Domova Srdíčko z Brna. Obojí ukázali, že je zpěv baví, a že opravdu zpívají rádi a také byli diváky odměněni náležitým potleskem.

Sluníčko, krásná hudba, dobrá zábava a úsměvy na tvářích dětí i dospělých, to vše  bylo k vidění na tomto zábavném dopoledni. Fotky i video ze zábavného dopoledne si můžete prohlédout ve fotogalerii a videogalerii.