mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 29.4.2011 - Nezamyslický slet čarodějnic a čarodějů

29.4.2011 - Nezamyslický slet čarodějnic a čarodějů

Páteční počasí nás trošičku poškádlilo aprílovou náladou a tři hodiny před konáním sletu nechalo pěkně napršet. Naštěstí krásně upravený a posekaný park stihnul oschnout . A tak rej čarodějnic a čarodějů různého stáří a v pestrobarevných hábitech s modely košťátek, košťat, čakanů či smetáků vyrazil ulicemi městyse z místa  přistání , které bylo u Domova Na Zámku, na čarodějnický slet směrem k parku u hřiště.

Tam všichni odložili své dopravní prostředky a jali se oslavovat již tradiční setkání oblud různým způsobem. Ať velcí, či malí, zkrátka všichni, se dosytnosti vydováděli při soutěžích, jako bylo házení minikopačáků do čarodějnického kotle, či přesun dvou jedinců, mezi nimiž byl nafukovací míček, tak aby byl v cíli tam, kde při startu, přesun trojic se svázanýma nohama, přenášení čarodějnických břemen, skákání v pytlích či slalom mezi dýněmi a plnění pohárků vodou, kterou děti musely nosit v dlaních.

Po takto náročných výkonech všem určitě „bodlo“ i opečené cigáro z čarodějnické udírny a dobré pivečko, či něco jiného k zahnání žízně.

Samotným vrcholem tohoto skvělého pátečního podvečera bylo zapálení připravené tradiční hranice, kterého se zhostili jako obvykle dobrovolní hasiči a nezapomněli i jednu symbolickou „tetku“ čarodějnici upálit.

Letošní slet se opravdu vydařil. Velký dík patří sportovcům, hasičům, přípravnému sportovnímu a kulturnímu výboru a také hudbě, která ke skvělé náladě také přispěla.

Jak to všem čarodějnicím, čarodějům i čarodějnickým dětem slušelo se můžete podívat ve fotogalerii.