mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 10.4.2011 - KVALIFIKACE MISTROVSTVÍ ČR V MAŽORETKOVÉM SPORTU

10.4.2011 - KVALIFIKACE MISTROVSTVÍ ČR V MAŽORETKOVÉM SPORTU

Dne 10.4.2011 pořádal Městys Nezamyslice ve spolupráci s Internacional majorettsport association kvalifikaci mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Kvalifikace se zúčastnilo cca. 350 mažoretek ze 17 skupin a cca. 300 diváků. Skupiny mažoretek byly rozděleny do kategorie kadetky, juniorky a seniorky. V těchto jednotlivých kategoriích se mohlo soutěžit jak s náčiním baton, tak i pom pom. Mažoretky DDM Orion startovaly pouze s náčiním baton a musím uznat, že určitě si ostudu neudělaly. Kadetky MiniOrionky se umístily na krásném bramborovém 4. místě a tím porazily soupeřky z Prostějova, Postřelmova a naše družstvo BabyOrionek. I přesto, že MiniOrionky odcházely ze soutěžního klání se slzičkami v očích, já jako jejich trenérka jsem měla v očích hvězdičky. Jejich vystoupení se mi až na nějaké maličké chybičky líbilo. Jen s tím výrazem budeme muset ještě pěkně dlouho bojovat!!! Usmívat se nám moc nedaří :-( Jen BabyOrionkám se na kvalifikaci moc nedařilo. I když svoji choreografii zatancovaly na výbornou, skončily na posledním místě, ale musím uznat, že měly nejvíce obdivu. A jakpak by ne, když převážně polovina holčiček je teprve sedmiletých.

Všechny soubory mažoretek z DDM Orion, které se účastnily kvalifikace postoupily do semifinále,  které se koná ve Vyškově 15. května 2011 na zimním stadionu. Tímto Vás srdečně zveme na semifinále.

Velký dík  patří maminkách a tatínkům mažoretek, kteří se podíleli na přípravě kvalifikace. Dále pak všem sponzorům, rodičům a prarodičům mažoretek, kteří upekli nádherné dorty pro vítěze.

Ing. Jana Snášelová