mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Chlubíme se

Chlubíme se ... 

Rok 2012

Kluci z Nezamyslic uspěli mezi 43 tisíci mladými finančníky!

Znalosti, které svědčí o tom, že se neztratí ve světě půjček, úvěrů a rozumí ekonomickým věcem, prokázali deváťáci z Masarykovy základní školy v Nezamyslicích. Ve třetím ročníku celostátní Soutěže Finanční gramotnost, která se konala v Kongresovém sále České národní banky, vybojoval tříčlenný tým z Hané páté místo.

„I když jsme neskončili na stupních vítězů, tak je to pro nás velký úspěch. Vždyť se letos zúčastnilo více než čtyřicet tři tisíc žáků z šesti set sedmdesáti škol z celé republiky," nešetří chválou ředitel školy Pavel Dostál.

Kluci z Nezamyslic uspěli mezi 43 tisíci mladými finančníky!

 

Každý kraj vyslal do Prahy jeden tým.Olomoucký reprezentovali Jan Špaček,Patrik Palla a Jaroslav Limberk.

„V rámci předmětu Finanční a ekonomická gramotnost jsme pořádali školní kolo, z něhož postoupili tři nejlepší do krajského kola," vysvětlila kantorka Jarmila Krupičková, která předmět na škole učí.

Soutěžící se v hlavním městě museli poprat se třinácti záludnými otázkami,při nichž nerozhodovaly jen znalosti, ale i rychlost.

„Díky jednomu bodu jsme se nedostali do semifinále a skončili pátí.Kluky to trochu mrzelo, protože se pečlivě připravovali," dodala Jarmila Krupičková.

„Učili jsme se i o víkendu, přes skype jsme se zkoušeli z otázek," potvrdil slova své učitelky Patrik Palla.

„Mrzelo nás to. Kdyby šlo jen o čas, tak jsme vyhráli, protože ten jsme měli nejlepší," poznamenal jeho spolubojovník Jan Špaček.

Nezamyslická škola se přihlásila do soutěže podruhé.

„Loni jsme skončili třetí v kraji, letos se nám podařilo vyhrát, takže jsme postoupili do celorepublikového finále," shrnula Jarmila Krupičková s tím, že nabyté vědomosti se budou žákům hodit do života.

„Určitě je dobré, když si už teď vyzkouší a zjistí, jaký je rozdíl mezi platební a kreditní kartou, nebo jaká úskalí obnáší půjčka," uzavřela učitelka.

Zdroj: Deník.cz - autorka: Hana Masaříková

Kynologická akce – bonitace rottweilerů

Nezamyslicím se představila nejúspěšnější reprezentantka  našeho klubu několikanásobná účastnice Mistrovství světa IPO3  a nekorunovaná královna klubových závodů nejen  v ČR

Kynologická akce – bonitace rottweilerů

V neděli 29.dubna se konala významná akce v prostorách Kynologického klubu Nezamyslice. Dopoledne se sjeli majitelé a příznivci kynologie z celé republiky, ale i ze Švýcarska, aby zde předvedli své psí miláčky při bonitaci rotvajlerů.  Z celkového počtu 17 přihlášených psů bylo v bonitaci posuzováno 11 psů a  6 psích slečen. Byla to akce náročná nejen pro psy, ale hlavně pro  komisi rozhodčích  , kteří přijeli až od  České Lípy – Ústřední poradkyně chovu RTW  Olga Vítková a mezinárodní rozhodčí  pro exteriér paní  Alena Buriánková, rozhodčí  pro výkon Jiří Vychodil z Valašského Meziříčí posuzoval povahy , dle pravidel bonitačního řádu pro dané plemeno.

Zkouška začala ověřením identity zvířat a potom majitel se svým psem vstoupil do skupinky čtyř pohybujících se osob, které byly v bezprostřední blízkosti zvířete a musel mezi nimi projít a zastavit se uprostřed bez toho, aby projevil o ně zájem. Potom byl připoutám ke kolíku uprostřed cvičiště a psovod se schoval do úkrytu. Mezitím na pokyn rozhodčího náš výcvikář Petr Dostál na pokyn rozhodčího 2x vystřelil z pistole, aby se ověřila odolnost zvířat vůči střelbě. Dalším úkolem bylo, nechat se změřit a to jak na výšku,délku tak na obvod a hloubku  hrudníku, tento úkol perfektně po celou dobu bonitace  plnila naše předsedkyně Magda Moravcová, pak už jen rozhodčí posoudili u psů exteriér jak ve statice, tak v pohybu. Tímto vším si prošli všichni psi celkem bez problémů, jen u některých se projevil neklid při dotyku rozhodčí na psa. Kolem jedné hodiny v tom největším horku nastala druhá polovina zkoušky bonitace a to obrana. Klubový figurant Michal Vidlař  – tedy ten, který k nám byl delegován z Českého kynologického svazu, pak u jednoho po druhém  prověřil jejich schopnost obrany. Ukrytý za zástěnou čekal, až psovod se psem dojde k jeho stanovišti a pak na něj vyrazil – pes musel rychle a neohroženě bránit svého pána a zakousnout se do rukávu, samozřejmě na povel psovoda pustit a nechat se odvést zpět a po 30 metrech znovu figurant vyrazil, ale tentokrát utíkal pryč, pes jej musel dostihnout, zakousnout se do rukávu a zastavit. Po třetí se figurant rozběhl přímo proti psu a po jeho zákusu  na něj hrozil nápřahy obušku  . Tímto vším musel pes projít, aby získal určité kódové označení, které ve zkratce vyjadřuje jeho stavbu těla, povahu a schopnosti obrany.

Nebylo to jednoduché, zvláště v takovém horku jako bylo v neděli. Ale zvládli to všichni. Nejhezčím kynologickým koncertem ovšem byl pes Osiris Ballotada  a fenka Kirké Ballotada  paní Zuzany Marthalerové  ze Švýcarska, která je  členka Kynolgického klubu Nezamyslice – s oběma psy je několikanásobná  účastnice mistrovství světa rottweilerů , která opět dokázala, že umí své miláčky 100 procentně připravit.

Kynologická akce – bonitace rottweilerů

Výsledky bonitací se zapsaly do průkazů původu a jsou zaslány do plemenné knihy.

O všechny zúčastněné, a nebylo jich málo, se staral tým našich kynologů, který jim zajistil jídlo a pití co hrdlo ráčilo. Byla to krásná akce nejen pro kynologickou veřejnost, ale i pro návštěvníky, kteří došli se jen tak podívat, co že se to na tom cvičáku děje.

Všichni bonitovaní psi tuto podmínku do chovu splnili, kde Osiris i Kirké odbrželi známku povahy 5, která je nejcenější z hlediska žádané, vyrovnané povahy plemene rotvajler.
Ing. Jana Otáhalová

KK Nezamysice

zpět nahoru....

Chlubíme se ... Rok 2011

Nezamyslice se vrací mezi českou elitu v kolové!

Turnaj v kolové se konal v rámci Svatováclavských slavnosti v Nezamyslicích. V místním Sportovně relaxačním centru se utkaly týmy v závěrečném turnaji 1. ligy o postup do nejvyšší domácí soutěže.

Po dvou odehraných kolech byla v čele dvojice ze Svitávky o pouhý bod před domácí dvojicí Primy Nezamyslice. Vzájemný zápas těchto párů byl naplánován až na samotný závěr turnaje, a tak se čekalo, zda-li některá tato dvojice neklopýtne s některým ze slabších soupeřů. Nakonec si oba týmy v průběhu tohoto turnaje poradily celkem hladce se soupeři z Přerova, Chrastavy i Zlína, a tak se poslední zápas sezony stal opravdovým vrcholem celého roku.

Jestliže Svitávce stačila k vítězství a postupu remíza, musela domácí bratrská dvojice ve složení Petr a Martin Přikrylovi zvítězit. Ze začátku utkání Nezamysličtí tahali za kratší konec a museli dohánět jednobrankovou ztrátu za stavu 0:1 resp. 1:2, ale karta se obrátila v závěrečné vteřině prvního poločasu, kdy šli Přikrylové poprvé do vedení na 3:2. V průběhu druhého poločasu již měli navrch domácí a v závěru zápasu nakonec čtvrtou brankou rozhodli o svém vítězství a tím i postupem do extraligy kolové.

Jestli naváží, po dlouhých letech absence nezamyslického oddílu v nejvyšší soutěži, na úspěšnou dvojici Pavelka – Procházka, ukáže již následující ročník extraligy. Na velkém úspěchu nezamyslické kolové se kromě bratří Přikrylů podílel i realizační tým ve složení Vladimír Pavelka s Liborem Košařem.

 

Nezamyslice se vrací mezi českou elitu v kolové!

MÁME 5. NEJLEPŠÍHO PSA NA SVĚTĚ

(majitelka Zuzana Marthalerová - rodačka z Nezamyslic)

Kapitolu samu o sobě tvoří dvojice Zuzana Marthalerová a Osiris Ballotada – co vše předcházelo už loňské nominaci a pozadí v našem „slavném“ RTW klubu ČR, to nechám stranou. Zuzana byla nominovaná s pětiletou fenou Kirké Ballotada, loňskou účastnicí MS v Dánsku , (startující díky české vlastnosti za republiku Slovenskou ) kde odsadila 10. místo , a byla nejlépe hodnocenou dvojicí Švýcarska-kde žije, Německa- kde trénuje a ČR .- kde je členkou RTW klubu a KK Nezamyslice a kam se jako rodačka v brzké době zase přestěhuje.