mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Aechiv - rok 2012 > 7.1.2012 - Tříkrálová sbírka

7.1.2012 - Tříkrálová sbírka

Jako každý rok, i letos se náš městys Nezamyslice připravoval na tříkrálovou sbírku. Manželé Košárkovi spolu s panem děkanem Miloslavem Hřibem zajistili vše potřebné, dokonce se nahlásil rekordní počet dospělých lidí jako doprovod pro koledníky. Dříve šest až sedm dospělých se rozrostl na dvanáct, což znamenalo sehnat třicet šest dětí. Jak se v sobotu ráno ukázalo nebyl to žádný problém, dětí se sešlo skoro čtyřicet. Po  rozdělení úkolů a tras a společné modlitbě se skupinky rozešly po celém městysi a Těšicích,  aby  svým  zpěvem  a přáním získaly    prostředky  pro  Charitu  a    tím  pro    potřebné lidi  v nouzi.Řeklo by se, že to není nic   neobvyklého. Přesto si myslím, že  tato   akce stojí   za zmínku, protože již druhým rokem korunky pro koledníky vyráběly během prvního školkového týdne v novém roce, děti z naší mateřské školky. A co víc , spousta z těchto dětí šla koledovat, ať věřící nebo nevěřící , všichni společně krásně zpívali „štěstí, zdraví vinšujem Vám“!
Připojuji se k tomu přání a přeji co nejvíce obdarovaných potřebných lidí, ať u nás či ve světě.

Bohuslava Novotná

 

Tříkrálová sbírka 2012

 

Další fotky tříkrálových koledníků si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Výtěžek  za městys Nezamyslice a místní část Těšice činil v letošní Tříkrálové sbírce 27 471,- Kč.

Děkujeme všem, kteří přispěli.

 

Charita Prostějov zveřejnila výsledky Tříkrálové sbírky 2012 za prostějovský děkanát. Celkový výtěžek z této charitativní akce činil 652 530,- Kč.

Jak úspěšní byli koledníci v jednotlivých obcích se můžete dočíst přímo v tomto dokumentu.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2012 za prostějovský děkanát