mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Aechiv - rok 2012 > 28.4.2012 - Coursingové odpoledne v KK Nezamyslice

28.4.2012 - Coursingové odpoledne v KK Nezamyslice

Tak nějak by se dalo nazvat výcvikové odpoledne v areálu kynologické cvičiště v Nezamyslicích tuto sobotu. Abychom pomohli malým, mladým i starším majitelům čtyřnohých kamarádů, jak je zabavit a nebo lépe řečeno jak si s nimi co nejvíce vylepšit vzájemné soužití, rozhodli jsme se uspořádat několik sobotních odpolední pro veřejnost.

Pro první odpoledne jsme měli přichystaný nový psí sport, kterého se mohou účastnit všichni bez rozdílu mír a vah. Coursing je pro psy ideálním druhem pohybu a zároveň především zábavou. Je to běh psa v přirozeném terénu, často i s přírodními či uměle dosazenými překážkami, za umělou návnadou, kdy pes posiluje nejen svou fyzickou zdatnost, obratnost, ale především i jeho inteligenci, kdy za obrovského nasazení zdolává dané úseky dráhy a v neposlední řadě má podobně jako další kynologické aktivity pozitivní vliv na váš vztah s vaším čtyřnohým přítelem.

A škoda, že zrovna Vašeho pejska se netýká?!?

OMYL, na coursingových drahách nevidíte běhat pouze chrty. Běhají pejsci všech ras a všech velikostí od těch opravdu nejmenších, až po skutečné obry jako např. rhodéský ridgeback, zlatý retrívr, německý ovčák, boxer, pudlíci všech velikostí, francouzští buldočci, novofundlandští psi, australští ovčáci, stafbulíci, basenji, parson russel teriéři, jezevčíci, trpasličí pinčové, gordonsetři, bullmastifové atd. a samozřejmě i kříženci všeho možného i nemožného, již výše zmiňovaní chrti všech ras a další a další.

Tak toto všechno bylo Magdou Moravcovou přichystané v sobotu pro všechny, kdo chtěli se svým kamarádem dojít. A jak se říká v Mrazíkovi – „Já tam byla, jedla, pila“ ale nebylo to všechno, uspořádala jsem našim rodinným psům závody a zkoušku inteligence. Nejprve jsem na dráhu postavila německou ovčačku a pustili jsme jí návnadu jen tak z lehoučka -  výsledek? Panička se dobře proběhla po dráze správně ve směru běžícího lanka  a Mia vše pozorovala a pak za mnou doběhla, že tedy jako co je, proč tu lítáš okolo, když to jde vzít napříč. Prostě nic. Jako druhá dvojice vyrazil Čenda – německý pinč a Richard – hrubosrstý jezevčík – tak to byl fofr, Čenda to pochopil snad dřív než startér spustil ovladač, vybíral smykem zatáčky a Richard ho statečně následoval, ale čím víc se blížili k cíli, tím víc na něm ztrácel, do cíle Ríša doběhl s velkou ztrátou, o to víc jsem ho pochválila. To už ovšem Čenda byl znovu připraven, že by jako běžel dál – úplně zapomněl, že má špatné kloubečky na zadních nohách, že tak moc nesmí lítat, ale návnada byla silnější nad všechny problémy. Prostě byla to necelá dvě kila v zuřivém boji, která porazila oba své kamarády.

Tak takto nějak vypadala navijáková hra pro psy a jejich páničky,  která byla po ploše celého areálu přichystána pro zájemce o psí sport. Mohl přijít každý a vzít si svého hafíka ať černý nebo bílý, ať malý nebo velký.

Další program byl více méně vzdělávací a to podle zájmu psovodů, naši kynologové zájemcům poradili jak mají pracovat se svým psem, aby jim nepřerostl přes hlavu a nestal se tak on tou hlavou rodiny a podobně.

Další připravovaná odpoledne budou zaměřena také již na konkrétní zadávání povelů a ovladatelnosti na veřejnosti i při výchově psa v rodině. Proto pokud máte chuť a potřebu se něco dovědět, dojděte za námi do KK Nezamyslice.

Ing. Jana Otáhalová

Dotace
od Olomouckého kraje

Dotace z POV OK

Dotace OK na CAS

Dotace na pomník padlých

 dotacejsdhmaly2017.jpg

18. 11. Romana

Zítra: Alžběta

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Návštěvnost stránek

864513