mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 24.9.2011 - Fotbalové utkání svobodných dívek proti vdaným ženám

24.9.2011 - Fotbalové utkání svobodných dívek

proti vdaným ženám

 

Nevím koho napadla myšlenka zařadit do tradičního programu Svatováclavských slavností netradiční fotbalové utkání svobodných dívek proti vdaným ženám, možná našel inspiraci v sousedních vesnicích, kde ženy hodový zápas ve fotbale hrají. Každopádně to byl „skvělý tah na branku“ alespoň v tom „mužském pojetí“ fotbalu.

V tom „ženském“ už to bylo trochu složitější, protože trefit se míče, kopnout ho správným a hlavně chtěným směrem, trefit se branky, natož dát gól, byl celkem nadlidský úkol, a tak fotbalové utkání skončilo 1:1 a o výsledné výhře ve prospěch vdaných nakonec rozhodly penálty.

To ale trochu předbíhám. Pokud vás zajímá, jak to všechno začalo, čtěte, prosím, dále.

V mateřské škole se na nástěnce objevil plakátek zvoucí vdané i svobodné, které se hodového utkání chtějí zúčastnit, aby přišly na trénink. Maminky se začaly „hecovat“, že do toho jdou, že bude legrace. A taky byla. Po prvním tréninku ohromná bilance – jeden naražený nos a pár natažených svalů. To však chuť hrát fotbal žádné nevzalo, jen počasí na trénink jednou nevyšlo, bylo škaredě a nevlídně, a tak se herní forma dolaďovala vnitřně – hezky v teple – grogem.

Vdané chodily trénovat v hojném počtu a při tréninkovém zápase musely doplňovat svobodné hráčky. Naštěstí na hodové utkání i svobodné nastoupily v plné sestavě. Vdané měly malé plus v tom, že si během hodového zápasu mohly dovolit jednu hráčku průběžně střídat.

Do posledního tréninku se ovšem nevědělo, kdo bude u obou týmů brankařkou, neboť se na tuto „posvátnou“ pozici nikomu nechtělo. Nakonec se role brankařek úžasným způsobem zhostily Jana Snášelová (za svobodné) a Markéta Špalková (za vdané). Obě dvě dokázaly nevyzpytatelně se pohybující míč perfektně zpracovat.

„Na své“ si přišli hlavně diváci. Ladné ženské fotbalové pohyby a snaha trefit míč a nepřihrát protihráčce asi působily občas legračně a konec konců i o to při zápase šlo. Zasportovat si, pobavit se a pobavit také diváky.

Na pobavení svůj nemalý podíl měli i Nezamysličtí mažoreti. Asi v polovině prvního poločasu vyběhli v sexy roztleskávačských minišatech na hřiště a začali oba týmy povzbuzovat hlasitým pokřikem: „Vy svobodné Hanačky dáváte nám za kačky, vy maminy od Hané, vy jste za nás provdané“.

V podobné duchu jako první poločas, tedy přemísťováním míče, nejlépe nohou či jinou částí těla kromě rukou na protivníkovu polovinu hřiště, se odehrál i ten druhý.

Opravdu si myslím, že to bylo vydařené fotbalové utkání plné nečekaných zvratů i napjatých okamžiků. Diváků nás přišlo podpořit hodně a tímto bych jim i  Nezamyslickým mažoretům chtěla poděkovat za skvělé povzbuzování a podporu obou týmů. Svobodným i vdaným hráčkám za to, že si našly čas trénovat a chuť ukázat své fotbalové dovednosti. Sportovcům za skvělé zázemí, za půjčení dresů i občerstvení, které bylo výborné. Zkrátka všem, kteří s touto akcí měli co do činění a hlavně také počasí, které se vydařilo a bylo nádherně a slunečno.

Co říct závěrem? „Děvčata, jdeme do toho i příště?“ Já myslím, že určitě ano.

Petra Jordánová

 

Fotky z průběhu celého utkání si můžete prohlédnout ve fotogalerii a fotky z tréninků najdete zde.