mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Aechiv - rok 2012 > 18.8.2012 - Dětský den

18.8.2012 - Dětský den

 

     Velmi mile mě potěšila pozvánka na zábavné sobotní odpoledne pro děti - Dětský den, jež byla společnou akcí našich sportovců a hasičů. Konala se v polovině srpna a byla takovou malou předzvěstí blížícího se konce prázdnin.
     Děti si užily spoustu legrace při plnění sportovních disciplín – jako bylo skákání v pytli, slalom s kopačákem, přetahovaná s lanem, hod balónkem na plechovky či střelba ze vzduchovky, tak i při hasičských disciplínách – jako bylo namotání hadice do klubíčka, hod granátem do vyznačeného prostoru nebo shození kuželek proudem vody.

 


     Pro milovníky zvířat zde byla možnost se povozit na koníkovi a také nechyběl Ríša se svým skákacím hradem. Ten měl občas problém ustát zájem malých poskakujících dětí a bylo nutno zakročit, aby opravdu „nepraskl“ ve švech.  
     Děti za splnění každé z deseti disciplín obdržely na kartičku razítko a za plnou kartu razítek dostaly los do tomboly. Při losování pak postupně dostávaly malý dárek,  protože tombola byla výherní pro všechny  děti, které splnily soutěžní disciplíny,  a tak nikdo nebyl smutný, že nevyhrál.
     Zlatý hřeb odpoledne byla hasící pěna. Sice si na ni děti trošku počkaly, ale výsledek stál opravdu za to. Nejen malí, ale i dospělí neodolali pokušení svézt se a užít si bílého potěšení. Také některé z pořadatelek pěna zlákala natolik, že se zkrátka musely také svézt.

 

 


     Průběh pohodového odpoledne doprovázela skvělá hudba a také nechyběly dobrůtky z udírny či chlazené nápoje.
     Sluníčko se pomalu přehouplo k západu a dalším bodem sportovního odpoledne, či spíše už podvečera  pro děti, byl táborák . Hasiči rozdělali oheň, sportovci rozdávali špekáčky a všichni si je mohli nad ohýnkem dozlatova opéct. No a po takové večeři, kdy už se pomalu začíná  smívat,  bylo  pro  děti    nachystáno skvělé  dobrodružství   v podobě  stezky  odvahy.
     Odvážnější a starší děti šly samy, ty mladší doprovázeli rodiče. Při zvuku broušení kosy či bručení medvěda a polootevřené rakve, ve které ležel nejspíš kostlivec, mrazilo po celém těle i mně. Nebylo se čemu divit, když v takové tmě někteří opravdu zaječeli strachem. Nicméně pro děti to bylo opravdu dobrodružství s velkým D a naše mladší dcera prohlásila, že bez medvěda rozhodně spát nepůjde.

 

 


     Musím sportovcům a hasičům opravdu poděkovat za krásné prázdninové odpoledne. Děti byly spokojené a hlavně nadšené a kromě pěny, kterou už  znají a opravdu moc se na ni při jakékoliv příležitosti těší, byla stezka odvahy (hlavně pro ty mladší) něčím naprosto novým a neznámým, na co budou ještě dlouhou dobu rády vzpomínat.

                                                                                                                                               Petra Jordánová

 Fotografie ze zábavného odpoledne naleznete ve fotogalerii.