mapa zjednodušený web zjednodušený web Fotogalerie Napište nám Odběr novinek

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stalo se v městysi > Archiv - rok 2011 > 11.6.2011 - 0. ročník Zimní olymppijády 2011

11.6.2011 - 0. ročník Zimní olymppijády 2011

Tak jako Nezamyslické mažoretky slaví úspěchy a bojují s náčiním baton o nejlepší místa na sportovních kláních, Nezamysličtí mažoreti nezůstávají pozadu. Chopili se hůlek, ne však těch pro mažoretkový sport, ale přímo lyžařských holí a někteří na to šli  „od lesa“ a pořídili si pořádné klacky a změřili své síly na nultém ročníku Zimní olymppijády a to hned ve třech disciplínách – sjezdu na bobech, běhu na lyžích a v rychlobruslení.

Nechyběl uvítací ceremoniál a olympijský oheň, který si ve štafetě předávali významní sportovci. Ani olympijské kruhy, kterých bylo místo pěti šest (je zkrátka dobré mít o kolečko víc). Uvítací řeč v několika jazycích přečetl předseda olympijského výboru Juan Antonio Doubravič, zapálil olympijský oheň v zahradním grilu, upraveném, pro tento účel a pak již nebránilo nic tomu, aby sportovní klání v uvedených disciplínách začalo.

Severní strana „osmitisícovky Mount Nezamysl“(měřeno v milimetrech n.m.) poskytla optimální sněhové podmínky, díky zasněžování pěnovým dělem místního sboru dobrovolných hasičů, pro bobovou dráhu, na níž své výkony a kreativitu předvedli nejen sportovci, ale i přítomní diváci, kteří neodolali pokušení svézt se na čemkoliv a ochladit se za teplého jarního dne v ledově svěží bílé pěně.

Obdobné sněhové podmínky panovaly i na závodišti určeném pro běh na lyžích s hromadným startem, jak uvedl moderátor celé akce Leo Mare Bene -  „Startovat budou chlapi, baby, zkrátka všichni pohromadě“. Hromadný start se vydařil. Bohužel, některým sportovcům vypovědělo vázání už na startu, jiným výstroj nevydržela až do cíle. Byli tu i takoví borci, kteří, díky rychlosti a nemožnosti prokázat jejich doslova průlet cílovou páskou, byli diskvalifikováni, jelikož je ani kamera nebyla schopna zachytit.

Poslední olympijskou disciplínou bylo rychlobruslení. Momenty tohoto klání byly  tak neskutečně napínavé, až závodníkům praskaly dresy ve švech a potřebovali první pomoc a doping. Bohužel u některých aktérů závodu se projevilo i nesportovní chování, naopak rychlobruslařky se občas snažily o vzájemnou spolupráci. Nejlépe trať hodnotil turecký závodník, který na otázku moderátora odpověděl, že si vybral vnitřní dráhu proto, že se mu velmi líbí okolí tújí. Díky jazykovým znalostem a simultánnímu tlumočení moderátora, jsme se mohli o zážitky tureckého závodníka podělit na místě a nemuseli čekat na překladatele.

Na regulérnost jednotlivých soutěží dohlížela nepodplacená komise rozhodčích a časoměřič, který hlásil výsledky dle přesýpacího budíku s přesností na tisíciny sekundy.

Velký dík patří všem aktérům soutěží, pořadatelům, kulturní a sportovní komisi, sboru dobrovolných hasičů, sportovcům, hudbě, sponzorům, zkrátka všem zúčastněným za skvělou a perfektní přípravu a také divákům, kteří se přišli pobavit, fandit a zasmát.

Fotografie ze zábavného odpoledne naleznete ve fotogalerii.